Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Aizdevumi, Atbildes, Viss

Patēriņa kredīts ir īstermiņa aizdevums, kuru var iegūt kā bankās, tā arī pie nebanku kreditoriem. Ja par to, ka banka šādu aizdevumu neizsniegs gadījumā, ja Tava kredītvēsture ir sabojāta, nav jautājumu, tad kā ir ar nebanku kreditoriem? Vai tiem ir pieeja informācijai par kredītņēmēju kredītvēsturi un vai tā tiek ņemta vērā, izskatot kredīta pieteikuma anketas – vai patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir pieejams?

Slikta kredītvēsture – ko tas nozīmē?

Jautājums

Kredītvēsture ir visa informācija par Tavām esošajām un iepriekšējām kredītsaistībām – par to, cik tās ir lielas, kāda tipa kredīti Tev ir (hipotekārais, auto līzings, ātrie kredīti), vai Tev ir nenosegtas kredītsaistības, vai esi ievērojami kavējis kāda kredīta atmaksu un tamlīdzīgi. Kredītvēstures pārbaudi parasti veic bankas, lai pārliecinātos par kredītņēmēja iespējām atmaksāt aizdevumu. Nebanku kreditoriem ne vienmēr ir pieeja šādai informācijai.Kredītvēsturi var uzlabot atmaksājot visus īstermiņa aizdevumus, veicot ikmēneša maksājumus laikā un neuzņemoties pārāk lielas kredītsaistības.

Patēriņa kredīts pie nebanku kreditora

Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejams tikai pie kāda no nebanku kreditoriem, jo bankas šo kritēriju uzskata par vienu no galvenajiem. Tomēr nebanku kreditoru gadījumā galvenie kritēriji šāda aizdevuma iegūšanai ir:

  • Kredītņēmējam ir jābūt Latvijas Republikā reģistrētai pastāvīgai dzīvesvietas adresei;
  • Tam ir jābūt vecumā no 20 līdz 65 gadiem;
  • Kredītņēmējam ir jābūt aktīvam bankas kontam un mobilā tālruņa pieslēgumam;
  • Tam ir jābūt regulāriem ienākumiem – darba alga, stipendija, pensija un tamlīdzīgi.

Lielākā daļa nebanku kreditoru nepiešķir vienlaicīgi vairākus aizdevumus – ja būsi aizņēmies vienu patēriņa kredītu, otru varēsi saņemt tikai tad, kad būsi nomaksājis pirmo. Principā tikai šādos gadījumos nebanku kreditori pievērsīs uzmanību Tavai kredītvēsturei, tādēļ, ja Tev nepieciešams patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi, vari doties pie jauna nebanku kreditora, aizpildīt kredīta pieteikuma anketu un gaidīt, vai Tavs pieteikums tiks apstiprināts. Atceries, ka tikai tad, ja atbildīsi visiem kreditora izvirzītajiem nosacījumiem, patēriņa kredīts Tev varēs tikt piešķirts.

Cik lielu naudas summu vari iegūt?

Patēriņa kredīta lielums būs atkarīgs no Tevis izvēlētā aizdevēja un Tavu ikmēneša ienākumu lieluma – nebanku kreditori piedāvā patēriņa kredītus līdz 3000 eiro ar atmaksas termiņu līdz pat 24 mēnešiem. Tomēr ņem vērā to, ka, ja Tavs ienākumu līmenis nav pietiekami augsts, kreditors Tev var izlemt nepiešķirt maksimāli pieejamo naudas summu.

Aizņemies atbildīgi

Ja skaidri apzinies, ka Tava kredītvēsture nav laba un ka Tev ir problēmas atmaksāt visus aizdevumus, jauna kredīta ņemšanu vajadzētu ļoti rūpīgi izvērtēt. Pirms piesakies patēriņa kredītam ar sliktu kredītvēsturi, pārliecinies, ka varēsi atmaksāt aizdevumu noteiktajā laikā un ka tas nepadarīs Tavu finansiālo situāciju vēl sliktāku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *