Nauda un aizņemšanās

Viss

MonētasUzsākot darba gaitas un pelnot sāc apzināties naudas vērtību, kas tev ļauj iegādāties preces, sākot no pārtikas precēm, beidzot ar to, ka sakrāj naudu pirmajam auto, kas padara ērtāku nokļūšanu uz darbu un atpakaļ uz mājām, kā arī nav jāvelk smagie tīkli pēc kārtējā lielveikalu apmeklējuma.

Kad jau sāc apzināties, ka gribi sākt patstāvīgu dzīvi prom no vecāku mājām, vēlies savu stūrīti, kurš būs tavs, un, kurā ar laiku veidosi ģimeni. Bet tā uzreiz nevienam nav naudas, lai iegādātos kaut vai vienistabas dzīvokli bez aizdevuma ņemšanas bankā. Lai paņemtu aizdevumu bankā jābūt labi atalgotam darbam, kas netiks mainīts bieži, vai tāds, kur priekšnieks nevis paaugstina algu, bet skatās kā samazināt vai redzi, ka darba apjoms samazinās. Tad šāds darbs nebūs labs kredīta saņemšanas procesā. Bet nevajag padoties, un atrast darbu, kas ļaus tev piepildīt savas ieceres jauna auto vai mājokļa iegādē. Taču kredīts paliek kredīts, un tas patur tiesības uz tavu īpašumu, kamēr aizņēmums netiks atdots ar visiem procentiem, un, ja dzīvosi pāri saviem līdzekļiem, tad var nākties rūgti vilties un tikai sabojāt savu kredītvēsturi, jau paša darba uzsākšanas posmā, kad ir 18 – 23 gadi, kad gūsti pirmo pieredzi savu finanšu pielietošanā, jo pēc pirmā neveiksmīgi ņemtā kredīta sarežģījumiem, tev nāksies pārliecināt kredīta kompānijas, ka tagad esi labojies, un visus ikmēneša maksājumus maksāsi laikā un pilnā apmērā, ko paredz pēc abu pušu noslēgtā līguma, starp tevi un aizdevēja kompāniju.

Tāpēc pirms izšķiries par liela naudas summas izlietojumu, vai tas būs dzīvoklis, māja, auto vai tavs bizness, padomā vai krāsi pāris gadus, un nevienam nebūsi parādā, vai aizņemsies un pieliksi visas pūles, lai piepildītu savas ieceres, kas nesīs tava darba augļus ar uzviju, vai otrādi nāksies ļoti ar sevi strādāt, lai neuzvar kārdinājums visu līdz pēdējam iztērēt un pēc tam būs par vēlu, un nāksies rīkoties ārkārtas režīmā, lai visu vērstu par labu, no kā būs atkarīgs finansiālais stāvoklis – naudas plūsma un apgrozījums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *