Lietots auto kredītā

Aizdevumi, Atbildes, Viss

EIROLietotu automašīnu tirdzniecība, kā arī auto kredītu izmantošana Latvijā pēdējo gadu laikā ir pieaugusi. Lietotas vai mazlietotas automašīnas var iegādāties gan no individuāliem pārdevējiem, kas vēlas pārdot savu auto, gan arī no dīleriem, kas ar šo biznesu nodarbojas oficiāli. Neatkarīgi no tā, kur un no kā automašīna tiek iegādāta, pirms kredīta noformēšanas un naudas pārskaitīšanas, ir ļoti svarīgi uzdot pareizos jautājumus, lai iegūtu visprecīzāko informāciju par noskatītās automašīnas tehnisko stāvokli. Lūk daži no jautājumiem, kurus Tev noteikti vajadzētu uzdot lietotas automašīnas pārdevējam.

Noskaidro automašīnas pārdošanas iemeslu

Noskatot automašīnu, kuru pārdod pats tās īpašnieks, sāc ar jautājumiem:

  • Vai iegādes brīdī automašīna bija jauna vai lietota;
  • Kāpēc īpašnieks vēlas to pārdot;
  • Kāds ir tās nobraukums?

Atbildes uz šiem jautājumiem var palīdzēt Tev iegūt svarīgu informāciju. Piemēram, ja tās pārdevējs norāda, ka viņš vai viņa nevar atļauties to uzturēt vai remonts ir vajadzīgs pārāk bieži, visticamāk, tas ir signāls tam, ka šo automašīnu Tev iegādāties nevajadzētu.

Noskaidro automašīnas būtiskākos bojājumus un tehnisko stāvokli

Lai iegūtu šo informāciju, uzdot jautājumus:

  • Vai automašīna ir cietusi kādā auto avārijā;
  • Vai automašīnai ir bijis ūdens bojājums;
  • Vai automašīna ir izgājusi tehnisko apskati;
  • Vai to ir iespējams aizvest uz diagnostiku;
  • Vai ir iespējams iegūt informāciju par remontiem, kas ir pēdējā laikā veikti tai?

Ja automašīnai ir bijuši nopietni bojājumi, piemēram, motoram vai kādai citai būtiskai daļai, tās iegāde visticamāk būs kļūda. Protams, tās pārdevējs, var Tev teikt, ka automašīna ir perfektā stāvoklī, tomēr pirms Tu iegādājies automašīnu un noformē auto kredītu, vienmēr pārbaudi šo informāciju – to var izdarīt, apmeklējot specializētās mājas lapas, kurās, samaksājot noteiktu naudas summu un ievadot automašīnas VIN numuru, Tev ir iespēja iegūt informāciju par tās pēdējo oficiāli reģistrēto nobraukumu, kā arī par to, vai tā jau kādā brīdī kādā citā Eiropas valstī nav tikusi atzīta kā nelietojama automašīna.

Arī jautājums par tehnisko apskati var dot Tev papildus informāciju par automašīnas stāvokli, tādēļ pievērs uzmanību arī šim aspektam.

Cenas jautājums

Pēc tam, kad būsi aizvedis automašīnu uz diagnostiku un arī veicis izmēģinājuma braucienu ar to, vari sākt runāt par tās cenu. Šajā aspektā jautājums, kas ir jāuzdod, ir: vai cena ir runājama? Lielākajā daļā gadījumu cena, kas ir norādīta sludinājumā, nav galējā, un Tev kā tās pircējam ir visas iespējas runāt par cenas samazināšanu, kas Tev ļaus izmantot mazāku auto kredītu un uzņemties mazākas kredītsaistības.

Iegādājoties lietotu automašīnu un noformējot auto kredītu pie mogo vai privātā, pārliecinies par automašīnas tehnisko stāvokli, kā arī savām iespējām atmaksāt uzņemtās kredītsaistības!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *