Kas padara cilvēku laimīgu Latvijā?

Viss

Laime ir ļoti plašs jēdziens, katram tā ir sava un īpaša. Vieniem cilvēkiem laime izpaužas kā biezs naudas maksa un liela māja, citam tā ir otra pusīte un ģimene.

Pateikt kas padara cilvēku laimīgu Latvijā ir ļoti grūti, jo tas ir ļoti atšķirīgi katram no mums. Tomēr ir arī veikti pētījumi un ir noskaidrots, ka Latvijā tomēr cilvēki ir laimīgi. Vismaz vairums ir laimīgi cilvēki. Viens no iemesliem ir tas, ka cilvēki tomēr ir izglītoti. Cilvēki ar izglītību mēdz būt laimīgāki dažādu iemeslu dēļ. Piemēram tas, ka cilvēki ir spējīgi atrast labāku darbu, viņu dzīve ir stabilāka, bet tas nav vienīgais. Izglītoti cilvēki, bieži vien, spēj saskatīt to, ka naudā laimes nav. Nauda ir  laba, bet tā nav galvenais balsts uz kura laime var rasties.

Balstoties uz pētījumu rezultātiem varam teikt ka laimīgais latvietis dzīvo Rīgā vai tās apkārtnē, viņam ir viens vai divi bērni un tā, visticamāk, ir sieviete. Šīs sievietes alga ir ap 1000 Eiro mēnesī viņa nodarbojas ar sportu, bet ne pārmērīgi un ir seksuāli aktīva. Šī laimīgā latviete lasa grāmatas un vismaz reizi mēnesī apmeklē kādu kultūras pasākumu.

Protams, šis uzskaitījums ir tikai cilvēku viedokļu apkopojums, jo, kā jau minēts, katram no mums ir sava laimes formula. Kas der vienam, nekad nederēs citam. Daudziem, laime nekādā veidā nesaistās ar grāmatas lasīšanu vai sportošanu.

Savā ziņā jau varam teikt ka Latvijā ir grūti būt laimīgam, jo tik daudzi ir devušies meklēt laimi citur. Tomēr aizbraucēji nav devušies prom tāpēc ka nespēj šeit būt laimīgi, tā vienkārši nācās rīkoties apstākļu iespaidā. Laimi cilvēks spēj atrast jebkur, atkarājas tikai kāda šī laime būs un vai citi piekritīs ka tā tiešām ir laime. Protams, tam kurš ir laimīgs, tam nemaz neinteresē ko citi domā par viņā laimi. Mums nav jāmeklē kāda slepena formula, lai varētu būt laimīgi Latvijā, mēs katrs to varam bez papildus pūlēm. Problēma ir tur, ka ne katrs šo laimi atpazīst vai izmanto iespējas to sasniegt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *