Kas labāks – nauda vai norēķinu kartes

Atbildes, Viss

JautājumsKaršu norēķini ir ļoti ērti. Praktiski jebkurā vietā digitalizētajā pasaulē Jūs varat izmantot šo plastikāta gabaliņu, kurš aizsargāts ar kodu, kā rezultātā Jums nav nepieciešams glabāt somā vai kabatā lielākas naudas summas. Šobrīd arī Latvijā uzvaras gājienu uzsākusi bez kontakta maksājuma karšu izmantošana, tādējādi padarot elektroniskos norēķinus vēl komfortablākus. Tuvinot šādu karti terminālim, maksājums apjomā līdz 10 eiro notiks pat bez PIN koda ievadīšanas (dažreiz tas drošības nolūkos tomēr būs jāizdara). Šādi maksimāli tiek ietaupīts laiks, kā arī vairotas pozitīvās emocijas – varbūt izpaliek kāda nepacietīgāka pircēja negatīvā reakcija Jums aiz muguras.

Ja gatavojaties braukt uz valsti, kurā norēķini notiek atšķirīgā valūtā, maksājumu kartes esamība ietaupa maiņas operāciju svešā valodā. Taču jāzina, ka, norēķinoties ar karti, darījums notiks pēc attiecīgās dienas valūtas maiņas kursa. Ja tas ir svārstīgs, var būt gudrāk samainīt naudu iepriekš, izmantojot kādu no izdevīgiem maiņas kursiem jau mājās. Minētais variants gan pieprasa sekot valūtas kursam ikdienā, taču, ja paredzama apjomīga iepirkšanās ārzemēs, šāds solis ļaus ietaupīt.

Ko mēs zinām par skaidras naudas izmantošanu ārvalstīs?

Eiropas Rietumu zemēs nav pierasts saņemt norēķinos kasē lielas naudaszīmes. Tas izsauc izbrīnu un dažos gadījumos var izraisīt pat aizdomas. Tādēļ jāpacenšas naudu iepriekš samainīt. Jāzina arī, cik lielas skaidras naudas summas ir atļauts ievest valstī. Šķērsojot Latvijas Republikas robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) pie Eiropas Savienības ārējām robežām, ceļotājiem jādeklarē skaidra nauda, ja tās apmērs ir 10 000 eiro vai vairāk, šādā gadījumā rakstveidā aizpildot deklarāciju. Ceļojot ar maksājumu karti, problēmas neradīsies.

Norēķinu karte ir piesaistīta bankas kontam. Tas nozīmē, ka Jūs varat aizdot naudu savam partnerim vai kolēģim, kurš vēlāk summu vienkārši var ieskaitīt šajā kontā. Tāpat arī daudzie regulārie maksājumi ir pieejami ar ērto automātisko apmaksu, bet ar internetbankas palīdzību veiksiet norēķinus elektroniskajā maksājumu vidē – interneta veikalos un transporta biļešu kasēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *