Kas ir torrenti?

Atbildes, Viss

Mūsdienu modernajā pasaulē, teju visu ir iespējams iegūt internetā. Internetā mēs varam gan iepirkties gan spēlēt spēles, mēs varam lasīt ziņas un skatīties televīziju, mēs varam klausīties mūziku un daudz, daudz cita. Turklāt, ne viss internetā pieejamais ir maksas, ļoti daudz mēs varam iegūt par velti, vai maksājot nelielas naudas summas. Protams, reģistrējoties kādā portālā kurš piedāvā skatīties televīziju vai vienkārši filmas un seriālus, varam maksāt arī diezgan daudz. Torrenti ir viena iespēja kā varam iegūt ļoti daudz, par to neko nemaksājot.

Vienkārši izsakoties, torrenti ir faili ar kuriem apmainās un dalās interneta lietotāji. Dodoties uz attiecīgu torentu trakeri ir iespējams lejupielādēt citu lietotāju pievienotos failus, tāpat, arī pašiem ir iespējams tos augšupielādēt. Lai to darītu ir nepieciešams instalēt savā datorā īpašu programmu – utorrent. Ar šīs programmas palīdzību tad varam lejupielādēt failus. Viens no svarīgākajiem torrentu aspektiem ir tieši dalīšanās. Pēc faila lejupielādes, mēs to sākam dalīt, šādi paātrinot citu lietotāju lejupielādes ātrumu. Jo vairāk dalītāju vai seederu, jo ātrāk var lejupielādēt failu. Lielākā daļa portālu saviem lietotājiem uzliek par pienākumu dalīties ar lejupielādētajiem failiem. Tiek dalīti punkti un uzlabots lietotāja reitings. Ja jūs lejupielādējat ļoti lielu datu daudzumu, bet ar to nedalāties, piemēram izdzēšat failus uzreiz pēc lejupielādes vai izslēdzat utorrent programmu, jūs varat saņemt brīdinājumu un ierobežojumus savai darbībai portālā.

Ļoti bieži tiek apspriests likumīgais aspekts torrentu darbībā. Daudzi šo informācijas apmaiņas veidu uzskata par kriminālu, jo netiek ievērotas autoru tiesības. Lai arī tam ir pamatojums, ne vienmēr un ne visi faili ir pirātiski. Pēc savas būtības, torrentos nav nekā sodāma. Cilvēki brīvi dalās ar informāciju un datiem. Protams, katrs saprot  ka lejupielādējot filmu vai mūziku par kuru nemaksājam, bet vajadzētu, tas nav īpaši godīgi. Tomēr, pieskaitīt torrentus kā tādus pie pirātisma nav pareizi. Gluži kā visur, tieši cilvēki dalās ar šo informāciju un aizsargātajiem materiāliem, torrenti ir tikai veids ka tas tiek darīts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *