Kas ir kredīta brīvdienas?

Viss

Kredīts paņemts, ko nu? Ik mēnesi jāatrod nauda maksājumiem, jākomunicē ar aizdevēju, ja radušās kaut mazākās problēmas kredīta atmaksā. Tomēr, ja vēlmju sarakstā atrodami arī ceļojumi vai tajā negribot, bet vajadzības kārtā jāiekļauj neparedzēti izdevumi veselības uzlabošanai, kredīta brīvdienas ir veids, kā dažus kumosus pataupīt citām vajadzībām, nevis tikai mērķtiecīgai lielā sapņa piepildīšanai. Visnotaļ populārs šis līdzeklis, kā kreditētājs palīdz savam aizņēmējam, ir banku vidū.

Nebanku aizdevēju vidū kredīta brīvdienas nav pārāk bieži sastopama parādība – tā iemesla dēļ, ka aizņēmuma summa pārsvarā ir neliela, un atmaksai paredzēts īss termiņš: pārskatāms laika periods, kurā lielas pārmaiņas nav gaidāmas. Taču ir nebanku kredītdevēji, kuri līdzās mazām summām ir gatavi aizdot arī lielākas, piemēram, pret nekustamā īpašuma ķīlu. Šādu kredītu atmaksas laikā ir liela iespējamība, ka aizņēmējam nāksies lūgt aizdevēju atlikt procentu vai pamatsummas maksājuma pieprasījumu uz neilgu laiku.

Piemēram, kompānija piedāvā kredīta brīvdienas pirmajam aizdevumam pirmajiem trim mēnešiem. Tas nozīmē, ka aizņēmums tiek pārskaitīts, bet pirmajos trīs mēnešos nav jāmaksā nekas. Iespēju kredīts SIA „Nordic Finance” piedāvā kredīta brīvdienas līdz 3 mēnešiem, kuru laikā jāveic tikai procentu maksājumi. Arī Grandcredit piedāvā kredītbrīvdienas vajadzības gadījumā. Visas lielākās bankas Latvijā dos jums aizdevumu, kura līguma noteikumos iekļauta brīvdienu atruna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *