Kāpēc nedrīkst ņemt kredītu izklaidēm

Aizdevumi, Viss

MonētasIzklaides daudzu prāt ir viens no izvēles izdevumiem. Lidija Luisa (LydiaLois) bloga ierakstā apraksta septiņus labus naudas tērēšanas paradumus, kurus iesaka ieviest divdesmit gadniekiem. Tādu ieteikumu vidū kā atteikšanās no kredītkaršu lietošanas ir rodams arī padoms nekad nebūt parādā (nr. 5). Tad kāpēc lai izklaižu izdevumi būtu izņēmums? Un – vai izklaide par naudu tiešām ir kredīta vērta? Es negribu biedēt, tomēr aizņemšanās var ievest jūs neatmaksājamu parādu lokā, ja lieka nauda parādījusies pirmo reizi dzīvē. Tieši tāpēc es cenšos brīdināt un parādīt, kas darāms, lai iegūtu labklājību. Kāpēc? Jo esmu izgājusi cauri daudziem manis aprakstītajiem scenārijiem pati un domāju, ka jums šāda pieredze varētu tikt aiztaupīta.

It kā neticami vienkāršais paņēmiens – tērēt tikai reāli pieejamo naudu, nemaz nav tik viegli izpildāms. Padomājiet, kādās situācijās Jūs aizņematies ikdienā. Iespēju variācijas – no dažiem desmitiem santīmu transporta biļetei līdz vairākiem desmitiem eiro pirms algas dienas. Aizdevēji – mammas, brāļi un māsas. Protams, kaut kādā ziņā jau taisnība ir arī tiem, kuri uzskata, ka nauda tik un tā paliek ģimenē. Tomēr aizdevējiem būtu vēlams padomāt, kā aizņemšanās paradums varētu atsaukties uz tagadējā jaunieša patstāvīgajām dzīves gaitām. Daudzi, piemēram, vērtē mūs pēc tā, kā rīkojamies ar naudu. Pieņemsim, ka jūsu parādnieks, kuram regulāri aizdodat dažus eiro līdz stipendijai, kļūst par darbinieku kādā uzņēmumā. Pēc mēneša tuvojas algas diena. Ja jaunais cilvēks nav iemācījies iztikt ar līdzekļiem, kas pieejami uz rokas, viņš var nonākt smieklīgā situācijā, jau pirmajā mēnesī lūdzot aizdevumu kādam no jaunajiem kolēģiem.

Tikpat un vēl bīstamākā situācijā var nonākt, aizņemoties izklaidēm. Nepadomājot par sekām un nerēķinoties ar nepieciešamajām vajadzībām, brīvdienu aizņēmumi noteikti iesitīs robu nākamās nedēļas pārtikas vai komunālo maksājumu naudā. Jūs varat iebilst, ka tam visam naudas pietiek, arī kredīta atmaksai. Tomēr ir vēl daudzi citi varianti, kā izklaidēties, turklāt pilnīgi bez maksas. Lai pieminētu tikai vienu: monopols Pasaules izdevums, kurā iekļauta arī Rīga. Ar draugiem tā, iespējams, ir vislabākā izklaide. Aizņemieties kredītu internetā, ja nepieciešams, bet dariet to atbildīgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *