Ātro kredītu bēdu stāsti

Viss

Ja vēlaties ņemt ātro aizdevumu, t.s. “ātro kredītu”, jūs, visticamāk, jau zināt, kam to izlietosit. Šajā rakstā apskatīsim to, kā citi ir izmantojuši ātro kredītu, un jūs varēsit paši spriest, vai tas izlietots labam mērķim.

Kur cilvēki ir izmantojuši ātros kredītus?

Mediju sižeti…

Paņēma vairākus ātros kredītus ar dažādiem mērķiem – sākumā lai segtu neatliekamus izdevumus, pēcāk, lai apmaksātu kāzu izdevumus. Tā kā gadījās ģimenes pieaugums, pieauga arī izmaksas, kuru segšanai Ingars ar sievu palaikam izmantoja ātro kredītu. Palaikam izmantoja kredītu, arī lai izklaidētos – aizbrauktu uz Tallinu – un iepirktos Rīgas lielveikalos. Rezumē: “Ja izdosies, tad 2014.gadu sagaidīsim bez ātro kredītu parādiem. Izskatās, ka vienkārši vēl vismaz pusgadu cieši jāsavelk jostas.”

Aizņēmies neilgi pēc 18. dzimšanas dienas nosvinēšanas personīgiem tēriņiem. Pēc tam vairākas reizes aizņēmies, pirmo no šiem kredītiem apmaksājusi viņa vecmāmiņa, taču citam kredītam to vairs nav gribējusi darīt viņa ģimene. Raksta tapšanas brīdī – 2013. gada sākumā – Andris bijis pārcēlies uz Angliju, kur mazgājis automašīnas.

  • Edgars – portāls Apollo.

Atgriezies no Anglijas, un, kad atradis darbu, aizņēmies pirms pirmās algas saņemšanas. Kredītu atdot nav izdevies, tas izaudzis līdz 800 latiem, un Edgars zaudējis darbu. Beigās kredītu nomaksājusi mamma. Rezumē: “Kamēr uzņēmumam Edgars ir tikai kārtējais pilngadību sasniegušais klients, Annai viņš ir vienīgais dēls, ar kuru attiecības izirušas.”

  • Jānis – raksta autora pieredze.

Ātro kredītu aizņēmies aptuveni desmit reizes un vienmēr laikā atdevis. Kredītu ņem, lai nebūtu jāprasa nauda vecākiem, pārsvarā izklaides vajadzībām un lai dzīvotu pāri saviem līdzekļiem periodos, kad ir maz ienākumu vai tie apsīkuši, piemēram, ceļojuma dēļ. Pašlaik viņam kredītā ir 130 eiro, kurus viņš paņēmis, lai Jāņos kopā ar draugiem apceļotu Latviju. Nav priecīgs par to, ka kredīts jāatdod. Kredīta apmaksu nekad nav nokavējis, taču divas reizes, ieskaitot šo, ir kredītu pagarinājis, lai to atdotu pateicīgākos materiālajos apstākļos. Ir veidojis iekrājumus, taču nav sekmējies.

Bēdu stāstu kopsavilkums

Lai gan medijos, protams, vienmēr nonāk stāsti par to, cik ātrie kredīti ir ļauni, tieši gados jauni cilvēki visbiežāk iekuļas nepatikšanās ar to atdošanu. Lai gan šie stāsti tiešām ir no vienkārši nepatīkamiem līdz traģiskiem, tie, kas zina, kā kredītu atdos, un prot plānot savas finanses, tos arī atdod un pārāk lielos parādos neiekuļas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *